A női kosárlabda NB I 1. fordulójában szombaton a PINKK Pécs csapatát fogadta a WBV CEKK Cegléd. Az Elefántkölykök magabiztos játékkal és nagy fölénnyel nyerték meg a Gál József Sportcsarnokban megrendezett találkozót. A Nemzeti Sport tudósítása:

VBW CEKK CEGLÉD–PINKK-PÉCSI 424 92–53 (18–10, 29–10, 24–17, 21–16)

Cegléd, 400 néző. V: Papp, Lengyel, Sörlei

CEGLÉD: Swanier 11, Gorjanácz 9/6, Szirony 4, BREZINOVÁ 19/3, HIGGINS 14. Csere: Révész L., Kobolák 9/3, Stankiewicz 11, BÖRÖNDY D. 13/3, Király, Filipowicz, Viszmeg 2. Edző: Gabriel Carrasco

PINKK: Tenyér 3, Vári 9/6, Szűcs L. 5, Jurkevicsusz 6, LANDRY 19 Csere: Horváth Zs., Kovács K. 9, Szabó L., Zsilinszki 2, Pucz. Edző: Marossy Gergely

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–2. 7. p.: 13–6. 11. p.: 20–10. 14. p.: 27–12. 17. p.: 37–16. 20. p.: 47–20. 22. p.: 51–22. 25. p.: 58–27. 28. p.: 64–28. 33. p.: 75–39

MESTERMÉRLEG

Gabriel Carrasco: – Örülök a győzelemnek a játékosaim miatt is, mert megkapják ezzel a visszaigazolást, hogy érdemes volt befektetni a sok munkát a felkészülésbe. Nagyon szépen dolgoztak az edzéseken, és sikerült jól kezdenünk, de ez csak az első lépés volt egy nagyon hosszú úton. Tovább kell folytatni a kemény munkát, hogy készen álljunk majd a ránk váró feladatokra.

Marossy Gergely: – Fiatal csapatom nem tudta még azt kitenni a pályára, amire valójában képes. Ezt a mérkőzés első szakaszában és a negyedik negyedben meg tudtuk mutatni, remélem, a folytatásban lesz majd sokkal hosszabb ilyen periódusa a mérkőzéseknek.