BVSC Évadnyitó Fiú Utánpótlás Ranglista verseny.
Az év első asztalitenisz ranglistaversenyén szép számú résztvevő találkozott a részben felújított BVSC asztalitenisz csarnokban.A külföldi játékosok is színesítették a mezőnyt megosztva ezzel az edzők és játékosok véleményét hiszen győzelmükkel pontokat vettek el a magyar indulóktól.A Székelyudvarhelyi és Kézdivásárhelyi újonc versenyzők gond nélkül jutottak a selejtezőből 32-es főtáblára ahol egy játékosuk bronzéremig jutott.Az U11-ben egymással játszották a döntőt.
Eredményeink közül Ócsai Máté esélyesként indult és nyerte a korcsoportját. Az U13-ban bronzérem is kiváló de elvárt eredmény. Tótin Kristóf 8 közé jutása is nagyon szép eredmény az U11 hiszen még csak 10 éves. Bozsó Dominik is jól játszott, az összevontban 2. lett egy erdélyi játékos mögött  így az ötös csoportból  nem jutott fel.
Eredmények:
U11 (44 induló) legjobb 8 közé került:Tótin Kristóf
U12 (18 induló) 1.Ócsai Máté, legjobb 16 közé került Bozsó Dominik
U 13 (71! induló) 3. Ócsai Máté
Euro mini champs Újonc Nemzetközi Korosztályos Verseny Strasbourg

Az újoncok Európa legnagyobb versenyén 31 országból érkezve ismét óriási létszámban közel 300-an képviselték magukat az U11 és az U12-es korcsoportban.  A viszontagságos út után Máté nagyon jól kezdte a versenyt.Az első majd a második 4 fős csoportját is  megnyerte.Másnap délelőtti játéknapon már 3 játékos alkotott csoportot, ott is első lett. Ha szombat kora  délután 3 fős egységből  egyet nyer akkor a 32-es főtáblára jut.Nagy csatában francia ellenféltől kapott k,i döntő játszmában bírói segédlettel.Majd ez annyira benne maradt hogy olasz ellenfelétől ismét 3:2 re kikapott és így a vigasz ágra kényszerült.Volt tartás benne és mérkőzéseit sorra nyerve végül 4.lett vasárnap.Mielőtt elkezdenénk sajnálkozni hogy „csak” vigaszág Máté három nap alatt 16 mérkőzést játszott és 14-at nyert 3-et vesztett és ebből a vereség mind döntő játszmában történt. .
A verseny erősségére utal hogy a tavalyi döntős Klajber (Szlovákia) most „csak”a vigaszágon tudott nyerni.
Eredmények: U12 (128 induló) vigaszág 4. helyezett Ócsai Máté