A férfi kézilabda NB I. 14. fordulójában az FTC látogatott Abonyba a Ceglédi KK SE vendégeként. A Cegléd bravúros győzelmet aratott, értékes pontokat gyűjtve a tabella harmadikkal szemben. A Nemzeti Sport tudósítása:

CEGLÉDI KKSE–FTC 26–24 (13–9)

Abony, zárt kapuk mögött. V: Bujdosó M., Horváth V.

CEGLÉD: TAMÁSI – PÁSZTOR Á. 5, Kállai 1, Mazák, Németh B. 1, VRANAC 7, SZEPESI I. 5 (4)

Csere: Kránitz (kapus), JUHÁSZ K. 5, Kiss R., Zakics 1, Gyene, Spekhardt 1, Sinkovits
Edző: Nagy Károly

FTC: Zernovic – BUJDOSÓ B. 6, Füzi 2, Schuch, Mikita 2, KOVACSICS P. 6, Nagy Bence 1
Csere: Deményi, Győri K. (kapusok), Bognár A. 1, Schäffer 1 (1), Ónodi 1, Pordán 1, ANDJELICS 3, Bohács

Edző: Horváth Attila

Az eredmény alakulása. 10. perc: 1–2. 19. p.: 7–6. 27. p.: 10–8. 39. p.: 16–16. 45. p.: 18–19. 51. p.: 28–19. 56. p.: 23–22

Kiállítások: 12, ill. 8 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1

Nagy Károly: – Tudtuk, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, ezért megpróbáltuk lassítani a játékot, és nem könnyű gólokat kapni. Volt tartásunk és szerencsénk. Örülök ennek a két pontnak.

Horváth Attila: – Bekerültünk egy spirálba, amiből nem tudtunk kijönni. Lassúak és körülményesek voltunk, rossz döntéseket hoztunk, sorsdöntő helyzetekben nem azt játszottuk, amire képesek vagyunk. Nem érzem azt a csapategységet, ami eddig jellemző volt ránk. Azt nem mondhatom, hogy nem akartunk, de nyögés lett belőle.