A női kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén Sopronban lépett pályára a VBW CEKK Cegléd. Az egyik fél két győzelméig tartó párharcában az Euroliga elődöntős hazaiak erődemonstrációja kiütéses győzelmet hozott. A második találkozónak szombaton szintén Sopron ad otthont. A Nemzeti Sport tudósítása:

SOPRON BASKET–VBW CEKK CEGLÉD 90–34 (23–7, 23–9, 26–5, 18–13)

Sopron, 500 néző. Vezette: Farkas, Minár, Csabai-Kaskötő

SOPRON: Turner 11/3, Fegyverneky 1, CRVENDAKIC 23/9, Dupree 12, Határ 2. Csere: Casas 6, Zahui 13, DUBEI 20/12, Honti, Weninger 2, Varga. Edző: Roberto Íniguez

CEGLÉD: Popovic 5/3, Révész Boróka 7, Swanier 5, Kobolák 2, Hamilton-Carter 7. Csere: Gorjanácz 3, Böröndy 5/3, Király, Filipowicz. Edző: Peter Jankovic

Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–0. 5. p.: 14–3. 10. p.: 23–7. 12. p.: 29–10. 15. p.: 36–12. 18. p.: 42–14. 20. p.: 46–16. 22. p.: 53–19. 25. p.: 57–19. 28. p.: 64–19. 30. p.: 72–21. 32. p.: 76–22. 35. p.: 79–24. 38. p.: 84–28

Kipontozódott: Hamilton-Carter (38. perc)

Roberto Íniguez: – Az utóbbi néhány mérkőzésen kellett némi nyomást gyakorolni a lányokra, de örülök, hogy most az első pillanattól fogva koncentráltunk, és kellő energiát tettünk a játékba. A következő meccsünk szombaton lesz, de nem szabad elfelejtenünk, csak akkor fogunk a mérkőzéseken is jól teljesíteni, ha előtte jól edzünk.

Peter Jankovic: – Elnézést kérünk a teljesítményünkért. Biztos vagyok benne, hogy ennél a meccsnél a Sopron edzései is hasznosabbak nekik. Ismerjük a Sopron tudását, de kellő energia nélkül más csapat ellen sem tudunk eredményesek lenni. Remélem, hogy tanulunk ebből a meccsből, és szombaton olyan teljesítményt nyújtunk, amellyel segíteni tudjuk a Sopron felkészülését az Euroliga négyes döntőjére.