Hétvégén nagyüzem volt a birkózóknál. Szombaton az év legfontosabb hazai versenyét bonyolították a felnőttek számára a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián a Fradi és a Magyar Birkózók Szövetsége közös rendezésében. Az országos bajnokságon közel kétszázan léptek szőnyegre a három szakágban. A ceglédiek ezúttal csak köttfogásban képviseltették magukat 4 fővel. Ennek ellenére a ceglédiek remekül helyt álltak és egy bajnoki cím mellett két bronzérmet és egy pontszerző helyezést is megszereztek. Ezzel a csapatverseny 3. helyén végeztek a Honvéd és az FTC mögött. Ebben a szakágban a Honvéd tarolt, mivel a 10 súlykategóriából 8-ban diadalmaskodtak és rajtuk kívül csak a Cegléd és a Pécs tudott egy-egy bajnoki címet begyűjteni.

A bajnoki aranyat a 63 kg-ban induló Kecskeméti Krisztián szerezte meg, aki magabiztos birkózással mind a három ellenfelét technikai tussal még az első menetben legyőzve szerezte meg az újabb bajnoki címét. A bronzérmeket az 55 és 63 kg-ban Horváth Csaba és Tóth Levente gyűjtötte be. Az elnyűhetetlen Szűcs Péter 36 évesen is a pontszerző 4. helyen végzett az igen erős 97 kg-ban.

3. CVSE

Vasárnap Cegléden folytatódott, ahol az U15-ös korosztály lépett szőnyegre kötöttfogásban a bajnoki címekért. A közel 150 induló között 14 ceglédi is harcba szállt a bajnoki érmekért az Ungvári Miklós Judo központban megrendezett országos bajnokságon amely egyben Fábián Pál emlékverseny is volt. A bajnoki címek mellett a hazai júliusban megrendezésre kerülő kaposvári Európa-bajnoki indulásért is küzdöttek a résztvevők

A ceglédiek remekül birkóztak a hazai szőnyegen és hárman meg sem álltak a bajnoki címig. 38 kg-ban Zatkó Gergő, 68 kg-ban Budai Ferenc és 75 kg-ban Ungvári Tibor diadalmaskodott.

Gergő élete első bajnoki címét szerezte a 38 kg-ban, aki klub társát az eddig két válogatót megnyerő Budai Milánt is először tudta legyőzni tét mérkőzésen. A válogatottság kettejük között fog eldőlni.

Budai Ferenc 68-kg-ban könnyedén jutott a döntőbe, ahol azzal a szigetvári versenyzővel küzdött akitől az előző válogatón meglepetésre vereséget szenvedett.  Ezúttal csattanós választ adott és 7 ponttal bizonyult jobbnak vetélytársánál és ezzel a bajnoki cím mellett a válogatottság is eldőlt a javára.

Ungvári Tibor a 75 kg-ban jó birkózást bemutatva nyerte meg a súlycsoportját. Tibi az előző két válogatón dobogóra állhatott, de nyerni nem tudott. Ezzel a győzelemmel a bajnoki cím mellett a válogatottságért is bejelentkezett, ami a június elejei kolozsvári nemzetközi versenyen fog eldőlni.