2013. április 21-én, vasárnap került megrendezésre az I. Romhányi Zoltán Emlékfutás a CVSE atlétikai pályáján. A sportrendezvény a SAGAKU Sportklub szervezésében jött létre. Romhányi Zoltán, nagyon kedves barátunk a tavalyi év végén tragikus hirtelenséggel hunyt el, ezért a sportklub úgy döntött, hogy minden év áprilisában vagy májusában emlékfutást rendez az ő emlékére.

A sportesemény hatalmas érdeklődésnek örvendett: csaknem 80 sportszerető futott, köztük minden korosztály képviseltette magát: a legfiatalabb résztvevő 5, a legidősebb 55 éves volt. A futók a következő távokon tehették magukat próbára:

DSC_00264000 méter („Maratonka”, 14 éves korig)
7200 méter (Mini Maraton)
10549 méter (Negyedmaraton)
21097 méter (Félmaraton)

A legnagyobb futható táv ez alkalommal tehát a félmaraton, azaz körülbelül 21 km volt, ami 54 kört jelent a CVSE 400 méteres futópályáján. Ezt a távot választotta a legtöbb résztvevő, a 22 nevezőből 19 jelent meg és futotta le a félmaratont. Közülük a leggyorsabb 1 óra 42 perc alatt tudta maga mögött a teljes távot. Ugyanezt váltó futásban is volt lehetőség teljesíteni, ebben az esetben 13 kör jutott a négyfős csapatok minden tagjának. A futókat segítendő, sportolás közben frissítők, szőlőcukor, csokoládé, valamint só állt rendelkezésükre a teljesítmény visszaesésének elkerülése érdekében.

Bár a rendezvény szomorú apropóból került megrendezésre, a hangulat végig remek volt. Ebben közrejátszott a szép időjárás is: gyakorlatilag felhőtlen, napos, de nem túl forró időben volt részünk. Aki valamilyen okból nem tudott megjelenni, a programot akár otthonról, élő internetes közvetítésen keresztül is nyomon követhette, ami egyedülálló a SAGAKU Sportklub eddigi rendezvényeit tekintve.

DSC_0023Bár az emlékfutást szigorúan nem verseny céllal hoztuk létre, íme a résztvevők listája és időeredményeik: