A húsvéti bajnoki szünet előtt igazi meccs dömping volt a Cápák számára. Hat korosztály kilenc meccset játszott idegenben és egy kivétellel mindegyiken helyt is álltak a ceglédi csapatok. A felnőttek Csömörön hozták a kötelezőt a sereghajtó ellen, ezzel előrébb lépve a tabellán, a serdülők a Hort otthonában nyertek és megerősítették dobogós helyüket, az U14 a csoportjuk első Budafok és a harmadik helyezett Csepellel mérkőztek Budapesten és mindkettőt legyőzve a tabella élére léptek, az U12 Mezűtúron nagy különbséggel győzött a Túrkeve és a Tiszaföldvár ellen, az U10 pedig Gyömrőn játszott az Enuse két csapatával. Az ifi csapat sajnos fájó vereséget szenvedett a XVI. Ker otthonában. Az érmes helyért vívott csatában 38 lőtt és 51!! kapott gól mellett gyakorlatilag védekezés nélkül a házigazdák nyakába akasztották a bajnoki bronzérmet, ráadásul egy negatív rekordot is felállított a csapat. Az eddigi 25 bajnoki szezonban még soha, a Cápák egyik korosztály csapata sem kapott ennyi gólt egy mérkőzésen.

Eredmények

Felnőtt mérkőzés

XVI. Ker KMSE – Ceglédi Kék Cápák 27 – 29 ( 14 – 17 )

Csömör, 30 néző, vezette Forgács, Vig

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett (kapusok), Vuletity Szuncsica 9 (3), Ade Sowunmi 5, Orján Viktória 5, Farkas Szimonetta 3, Török Melinda 3, Peszeki Laura 2, Tóth Zsófia 1, Csábi Zsuzsanna 1, Dobos Renáta, Pál Regina, Imregi Blanka, Árvai Laura, Imbre Anna, edző Tóth Norbert

Hétméteresek: 9/6, ill. 4/3

Kiállítások: 8, ill. 14 perc

Tóth Norbert: – Ezen a mérkőzésen túl vagyunk, a lányoknak elmondtam, hogy csak a megszerzett két pont miatt tudok gratulálni. Ha a két kapusunk nem úgy véd, ahogy tette, ezt a mérkőzést elveszítjük. Szokásos nyilatkozatom, hogy 2-3 mezőny játékoson kívül nem tesszük teljes alázattal oda magunkat. Amíg az ellenfélből és nem megbántva, mert nem neki szégyen, de a negyvenes éveit taposva, nulla edzéssel motiváltabban és veszélyesebben kézilabdázik, mint nálunk fele annyi éves játékosok, mindent elárul! Sajnálom, hiszen ha most sem tudják megmutatni, hogy mire képesek a pályán, akkor nem tudom mikor fogják…

U19 mérkőzés

XVI. Ker KMSE – Ceglédi Kék Cápák 51 – 38 ( 26 – 20 )

Cegléd: Semetka Gréta, Sila Réka (kapusok), Peszeki Laura 12 (3), Imbre Anna 10, Kaposvári Vanda 4, Kádár Kata 3, Tóth Zsófia 3(1), Pintér Zsófia 2, Kapusi Anna 1, Simon Anna 1, Kiss Vivien 1, Pető Blanka 1, Józsa Luca, Fekete Alexandra, edző Ade Sowunmi

Hétméteresek: 8/8, ill. 5/4

Kiállítások: 6, ill. 12 perc

Ade Sowunmi: – Három ember nem tud mérkőzést nyerni. Ma végig azt éreztem eljöttek a lányok, mert keretben vannak és ennyi. Sajnálom, mert a így elveszítettük amiért eddig küzdöttünk. Remélem mindenki rendezi magában a sorokat és csak akkor jön el a meccsre ha neki is a győzelem a cél!

U17 mérkőzés

Hort Se – Ceglédi Kék Cápák 28 – 32 ( 13 – 15 )

Kistarcsa 30 néző, vezette Dobrovits, Matthaeidesz

Cegléd: Semetka Gréta, Sila Réka (kapusok), Kaposvári vanda 9, Imbre Anna 8, Kapusi Anna 4, Fekete Alexandra 4, Ferenczi Lili 4, Dengi Csenge 2, Fleischmann Csenge 1, Gigor Stella, Medveczky Anna, Józsa Luca, edző Ade Sowunmi

Hétméteresek. 6/3, ill. 6/0

Kiállítások. 8, ill. 12 perc

Ade Sowunmi: – Tudtam, hogy a pénteki meccs nem nekünk való, tudtam hogy nehezen rázódunk bele, de biztos voltam benne hogy hogy a második félidőre minden rendeződik. Ez igaz is volt, nagy előnyt tudtunk szerezni ami szerencse, mert ami azután jött….még nem láttam ennyi hibával így játszani a csapatot. Nagyon rossz érzés volt, de sikerült megtartani a két pont, és ez a lényeg.

U14 mérkőzések:

Csepel DSE – Ceglédi Kék Cápák 17 – 25 ( 11 – 10 )

Kistext Sportcsarnok Budapest 80 néző, vezette György, Hegedűs

Cegléd: Kocsis Anna, Lisóczki Zsófia (kapusok), Virág Hanna 7 (3), Farkas Boglárka 6 (2), Bartus Júlia 5, Kocsis Kata 4, Bujdosó Lara 2, Sági Hanna 1, Pálfi Renáta, Pintér Léna, Sárközi Zita, Répás Zselyke, edző Csábi Zsuzsanna

Hétméteresek: 1/1, ill. 6/6

Kiállítások. 12, ill. 8 perc

Budafoki KSE – Ceglédi Kék Cápák 17 – 23 ( 10 – 12 )

Ceglédi gólok: Virág Hanna 12 (2), Kocsis Kata 6 (1), Bartus Júlia 3 (2), Farkas Boglárka 1 (1), Pintér Léna 1

Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6

Kiállítások: 10, ill. .4 perc

Csábi Zsuzsanna: – A mai napon igazi csapatként tudtak együttműködni a lányok, mindenki kivette a részét a győzelmekből mind támadásban, mind védekezésben. Csepel ellen a félidőben egy gólos hátrányban voltunk, ám végre hittek magukban a lányok és megtudták fordítani a mérkőzést, s a meccs végére teljesen felőrölték az ellenfelet, így nyolc gólos győzelmet arattak. Budafok volt a második ellenfél, akiktől az előző fordulóban kikaptunk. Benne volt a lányokban a bizonyítási vágy, a félidőben két góllal vezettünk. Nem hagytak kétséget a második félidőre sem, így megérdemelten hat gólos győzelmet arattunk. Gratulálok a lányaimnak mindkét győzelmükhöz, megdolgoztak érte!

U12 mérkőzések

Ebben a korosztályban csak a félidei és a végeredmények kerülnek rögzítésre

Túkevei VSE – Ceglédi Kék Cápák 6 – 22 ( 4 – 11 )

Tiszaföldvár SE – Ceglédi Kék Cápák 7 – 35 ( 5 – 16)

Mezőtús Sportcsarnok 50 néző, vezette Rácz, Rigó

Cegléd: Molnár Enikő (kapus), Juricza Kinga, Manczák Mirjam, Üllei-Zakar Anna, Jankovics Hanna, Bartalos Jázmin, Temesváry Fédra, Mohácsi Tímea, Stummer Róza Anna, edző Csík Henriette

Csík Henriette: – Első mérkőzésünket Túrkeve ellen játszottuk, és bár tudtuk, hogy gyengébb játékerőt képviselnek, a mérkőzést nehezen kezdtük. Hibát hibára halmoztak a lányok, nem volt meg a kellő koncentráció, számos labdát eladtak, a védekezés is akadozott. Bár a végeredmény nem mutatta a játék közbeni nehézségeket, volt min javítani a 13 órakor kezdődő megmérettetésre. Olyan csapattal kerültünk össze, akikkel eddig nem játszottunk a szezon során. Az első mérkőzésből a hibák elemzése után úgy léptünk pályára, hogy nem volt kétség ki a jobb csapat. A játék képe az első megpróbáltatáshoz képest 180 fokos fordulatot vett, a lányok koncentráltan, összhangban, csapatként játszottak végig, segítve a kapuban brillírozó kapusunkat, melynek nagyarányú győzelem lett az eredménye.

U10 mérkőzések

Ebben a korosztályban csak a csapatok névsora kerül rögzítésre

Enuse II. – Ceglédi Kék Cápák

Enuse III. – Ceglédi Kék Cápák

Cegléd: Vígh Nóra(kapus), Dengi-Luca Sára, Juricza Lilla, Mohácsi Kitti, Nagy Luca Panna, Seres Letti ,Szabó-Surányi Csenge, Szalisznyó Szonja, Tomcsányi Lili, Hörömpő Gitta, edző Szilágyi József

Keszthelyiné Tóth Ildikó megbízott edző: – A lányok kissé megilletődötten kezdtek az ENUSE II. csapata ellen, látszódott a rutintalanság. A második mérkőzésen már bátrabbak voltak, mind védekezésben, mind támadásban.  Védekezésben Mohácsi Kitti mögé felzárkózott az egész csapat.