Az elmúlt héten három korosztályával lépett pályára a Ceglédi Kék Cápák. Mindhárom találkozó itthon került megrendezésre és mindegyik ellenfél az Inárcs-Örkény volt. Az eddig zsinórban négy vereséget szenvedő felnőttek meccsén sérülés miatt nem tudott játszani Spolmin és Sowunmi. A Cápáknak voltak jó periódusai a mérkőzésen, de összességében csupán 12 percig tudták tartani az eddig még pontot sem vesztő vendégeket, akik végül simán nyerték a találkozót. Három hét szünet következik a bajnokságban, remélhetőleg elegendő lesz a sorok rendezésére. Az ifisták komoly mérkőzést játszottak a felnőttek után. Hatalmas küzdelem mellett felváltva vezettek a csapatok, de három perccel a vége előtt 29-29-nél két bírói tévedés is a Ceglédet sújtotta, ami el is döntötte a két pont sorsát. A serdülők ősszel játszi könnyedséggel győztek 20 góllal az Inárcs otthonában, így sokan azt gondolhatták így lesz ez itthon is. Sajnos nem így történt, de végül ha nehezen is, nyerni tudott a Cegléd.

Eredmények és edzői értékelések:

Felnőtt mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Inárcs-Örkény KC 19 – 29 ( 8 – 14 )

Cegléd, 120 néző, vezette: Fogl, Szarvas

Cegléd: Szegedi, Juhász(kapusok), Halasi 7(1), Tóth A. 4, Kisjuhász 3, Tóth Á. 2, Dobos 1, Mihály 1, Botyánszki 1, Petrovics, Mester-Szabó, Hörömpő, Ványi, Vígh

Az eredmény alakulása: 7.p.: 3-3, 12.p.: 5-6, 26.p.: 7-14, 42.p.: 12-19, 59.p.: 18-29

Hétméteres: 1/1, ill. 2/2

Kiállítás: 6, ill. 8 perc

Jakab László edző: – Jó kezdés után nagyon gyámoltalanul kezdtünk kézilabdázni. Mostanában nagyon félve játszunk, sok technikai hibát vétünk, most szélekről sem tudtuk belőni a ziccereket. Sajnálom az egészet, mert nem így fogtunk neki az évnek, fejben is és tudásban is elfogytunk…

Ifi mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Inárcs-Örkény KC. 30 – 31 ( 15 – 16 )

Cegléd: Törőcsik(kapus), Petrovics 11(4), Kazai 6, Koncsik 5( 2), Ványi 5, Kovács 2, Rajkort 1, Petró, Fedák, Mód, Balogh, Simon

Az eredmény alakulása: 7.p.: 6-3, 23.p.: 12-12, 26.p.: 15-13, 35.p.: 17-17, 40.p.: 19-21, 45.p.: 24-22, 51.p.: 27-27

Hétméteres: 7/6, ill. 8/4

Kiállítás: 8, ill. 14 perc

Spolmin Roberta edző: – Egész mérkőzésen fej-fej mellett haladtak a csapatok. A védekezésünk nem volt rossz, főleg az ellenfél beálló játékosa okozott nehézségeket. A kapusteljesítmény a mérkőzés elejétől kezdve jó volt, a végén pedig a védések megalapozták az utolsó percek hangulatát. Sajnos a mérkőzés végén volt néhány rossz megmozdulásunk, amik nem fértek bele. Azért gratulálok a lányoknak, nagyot küzdöttek, remek hangulatot hoztak a csarnokba. Sajnálom, hogy végül nem sikerült a győzelem.

Serdülő mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Inárcs-Örkény KC  19 – 15 ( 10 – 7 )

Cegléd, 80 néző, vezette: Lázár, Volentics

Cegléd: Kopcsa, Hornyik(kapusok), Kovács 5, Petrovics 4, Peszeki 3(2), Takács 3, Varga 1, Koncsik 1, Kökény 1, Takó 1, Farkas, Fehér, Simon

Hétméteres: 7/2, ill. 2/1

Kiállítás: 0, ill. 6 perc

Ezúttal Dávid Sándor edzőt Spolmin Roberta helyettesítette a kispadon: – Eleinte visszafogottabban játszottunk, nem sikerült kihasználnunk a lehetőségeinket. Aztán, ahogy megtört a gólcsend, bátrabban kezdtünk támadni, voltak jó megoldásaink. A védekezésünk jól működött. Jól küzdöttek a lányok, gratulálok a győzelemhez!