Vasárnap három korosztály bajnoki mérkőzését játszotta Abonyban a Ceglédi Kék Cápák SE. A felnőttek remekül kezdtek. 6-1-es hazai vezetés után kevesen gondolták, hogy esélye lesz a vendég Inárncs-Örkénynek a fordításra, de mégis meg tudták tenni és már 19-21-re vezettek, amikor a Cápák újra erőre kaptak és a 28. percben már 30-25-ös hazai vezetést mutatott az eredmény jelző. A serdülők egy nem túl acélos védekezés mellett is magabiztosan tudtak nyerni a Rácalmás ellen, az ifi csapat pedig egy góllal kikapott az Inárcs-Örkénytől egy nyögvenyelős meccsen.

Eredmények:

Felnőtt mérkőzés

Ceglédi Kék Cápák – Inárcs-Örkény KC 33 – 28 ( 18 – 17 )

Abony, 60 néző, vezette Kovács-Sebők, Réti

Cegléd: Juhász Bernadett, Szegedi Brigitta(kapusok), Pocsai-Halasi Réka 7(3), Vuletics Szuncsica 6(1), Földi Mónika 5, Török Melinda 5, Tóth Adrien 3, Dobos Renáta 2, Tóth Zsófia 2, Farkas Szimonetta 2, Ade Sowunmi 1, Peszeki Laura, edző Tóth Norbert

Hétméteres: 4/4, ill. 5/4

Kiállítás: 6, ill. 4 perc

Az eredmény alakulása: 5.perc: 4-0, 14.p.: 8-4, 19.p.: 9-11, 28.p.: 16-16, 38.p.: 21-21, 47.p.: 24-25, 58.p.: 30-25

Tóth Norbert: – Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy már hosszú ideje nem volt rá példa. Jó védekezéssel könnyű gólokkal tudtunk ellépni az ellenfelünktől. Ez a magabiztosság az első félidő közepéig tartott, majd fej-fej mellett haladtunk az Inárcs gárdájával. A második félidőben igaz voltak hibák, de csapatként működtünk és sikerült öt gólos győzelmet aratnunk. Mindenféleképpen volt előrelépés az elmúlt mérkőzésekhez képest. Vár ránk még két kemény mérkőzés, és ha sikerül egy-egy hibát kiküszöbölnünk, akkor lesz lehetőségünk jobban zárni ezt az őszi szezont! Gratulálok a lányoknak!

Ifjúsági mérkőzés

Ceglédi Kék Cápák – Inárcs-Örkény KC 27 – 28 ( 11 – 15 )

Cegléd: Sila Réka(kapus), Peszeki Laura 9(2), Kiss Vivien 5, Tóth Zsófia 4, Pintér Zsófia 4, Pesti Gréta 3(1), Benkő Barbara 2, Farkas Fruzsina, Kovács Alíz, Baricza Viktória, Simon Anna, Imbra Anna, edző Ade Sowunmi

Hétméteres: 4/3, ill. 2/1

Kiállítás: 10, ill. 2 perc

Az eredmény alakulása: 11.perc: 5-3, 20.p.: 7-12, 33.p.: 11-17, 45.p.: 17-21, 52.p.: 24-21, 58.p.: 27-25

Ade Sowunmi: – Sajnos úrja és újra ugyanaz a hiba jön elő. Teljesen mindegy ki az ellenfél míg magunkat nem tudjuk helyre rakni nincs esély senki ellen. Az első félidőben nem tudtam úgy forgatni a csapatot hogy az jól süljön el. A második félidőben már  küzdöttek a lányok, de nem sikerült nyernünk. Nagyon jó csapatunk van, de sajnos az idén nem akarunk, nem vagyunk a pályán….

Serdülő mérkőzés

Ceglédi Kék Cápák – Rácalmás 42 – 27 ( 21 – 14 )

Cegléd: Sila Réka(kapus), Pesti Gréta 10, Kiss Vivien 9, Kapusi Annamária 7, Dengi Csenga 5, Imbre Anna 4, Petró Zsanna 3, Józsa Luca 3, Horváth Evelin 1, Kövecses Judit, Berényi Norina, Petró Zsanna, edző Ade Sowunmi

Hétméteres: 2/2, ill. 4/2

Kiállítás: 8, ill. 2 perc

Ade Sowunmi: –  Jó volt látni a lányokat úgy játszani, hogy élvezik a játékot és mindenkinek sikerült játéklehetőséghez jutnia. Persze van mit javítani, mert ezen a mérkőzésen is jól láthatóak voltak a gyenge pontok. Gratulálok mindenkinek a győzelemhez!