A női kézilabda NB II 4. fordulójában ideiglenes otthonukban Abonyban lépett pályára a Ceglédi Kék Cápák felnőtt, ifi és serdülő csapata. Mindhárom találkozón a Vecsési SE korosztályos gárdája volt az ellenfél. A felnőtt Cápák  az első hat percet 4-1-re, az utolsó hatot pedig parádés teljesítménnyel 7-1-re nyerték. A  köztes időben sajnos sok volt a hiba az egyébként  remek erőkből álló Vecséssel  szemben, így a lefújáskor a döntetlennek is örülni tudott a hazai publikum.  Az ifisták küzdelmes mérkőzésen az utolsó 10 percben tették magabiztossá a győzelmüket, a serdülők pedig  egy gólszegény meccsen nyertek 11 találattal.

Eredmények:

Felnőtt mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Vecsési SE 23 – 23 ( 9 – 15 )

Abony, 150 néző, vezette Ivanics, Praczu

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett(kapusok), Vuletic Suncica 6, Tóth Adrien 5(2), Dobos Renáta 4, Csábi Zsuzsanna 4, Török Melinda 3, Halasi Réka 1, Farkas Szimonetta, Tátrai Renáta, Peszeki Laura, Jónás Alexandra, Mód Klaudia, Farkas Fruzsina, edző Jakab László

Hétméteres: 3/2, ill. 2/2

Kiállítás: 8, ill. 6 perc

Az eredmény alakulása: 7.perc 4-1, 21.p.: 8-10, 32.p. 9-16, 52.p.: 16-22, 56.p.: 20-23

Jakb László: – Egy nagyon jó kezdés után érthetetlen módon megakadtunk valamiért, aminek nem értem a miértjét. Támadásban közel játszottunk a falhoz, a védekezésünk pedig nem volt éles. A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy nincs veszve semmi, volt már ilyen, hogy ekkora hátrányból feltudtunk állni. Amikor a lányok megérezték, hogy van keresnivalónk, akkor olyan utolsó negyedórát produkáltak, amire még én is felkaptam a fejem. Igazságos a döntetlen, még a végén a nyerési esélyünk is megvolt, de már nem tudtunk élni vele. Kevesen vagyunk kevés edzéssel, ez is óriási eredmény, gratulálok a lányoknak!

Ifjúsági mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Vecsési SE 31 – 24 ( 12 – 11 )

Cegléd: Benkő Barbara (kapus), Peszeki Laura 12(1), Farkas Szimonetta 8(1), Kiss Vivien 6, Simon Anna 2, Mód Klaudia 1, Farkas Fruzsina 1, Pintér Zsófia 1, Vágány Noémi, Kádár Kata, Baricza Viktória, Jónás Alexandra, edző Almási László

Hétméteres: 2/2, ill 5/3

Kiállítás: 16, ill. 4 perc

Az eredmény alakulása: 10.perc: 2-5, 19.p.: 8-7, 31.p.: 12-12, 46.p.: 20-20, 54.p.:: 26-22

Almási László: – Az ifjúsági mérkőzésre a lányok nem bírtak annyira felpörögni, ami részben érthető, mert többségüknek ez a második, vagy harmadik mérkőzésük volt a nap folyamán. Előjöttek a technikai hibák és a kihagyott helyzetek, amivel megnehezítettük a saját dolgunkat. Ennek ellenére a védekezésünk jól működött és támadásban is láttam sok jó dolgot. A 45. perctől sikerült a támadásainkat koncetráltabban, pontosabban végrehajtanunk, ennek köszönhetően sikerült egy magabiztos győzelmet aratnunk. Nagyon gratulálok a lányoknak, viszont azt meg kell tanulnunk, hogy egy mérkőzés 60 percből áll és az első perctől kezdve maximális koncentrációval kell játszani!

Serdülő mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Vecsési SE   19 – 8 ( 8 – 3 )

Abony, 50 néző, vezette Bugyi G., Bugyi T.

Cegléd: Semetka Gréta(kapus), Peszeki Laura 10 (3), Horváth Eveleni 3, Farkas Fruzsina 2, Pintér Zsófia 2, Orlov Katinka 1, Tóth Fruzsina 1, Csombai Mirella, Kapusi Annamária, Vágány Noémi, Berényi Norina, edző Almási László

Hétméteres. 4/3, ill. 3/2

Kiállítás: 6, ill ..6 perc

Almási László: – Az első félidőt remekül kezdtük, majd támadásban kicsit leblokkoltunk, nem sikerült  a megfeleő döntéseket meghoznunk. A második félidőben a támadó játékunk feljebb javult, de akadtak még bosszantó hibák. A lányok szíve végig a helyén volt, így védekezésben sikerült kompenzálni, nem is akárhogyan. A meccs kezdetétől, egészen a mérkőzés végéig nagyon jól és kellően agresszívan működött a védekezésünk, amelyhez kiváló kapusteljesítmény is párosult, Semetka Gréta 74% védési mutatót tudhat a magáénak, ami figyelemre méltó. Támadásban van még mit csiszolni, de mindenesetre óriási gratuláció illeti a csajokat!