Utolsó meccsét is elvesztette a VBW CEKK Cegléd az Európa-kupában. A Cegléd csütörtökön a sokkal jobb erőkből álló, csoportelső francia Montpelliert fogadta a Gál József Sportcsarnokban. A Nemzeti Sport tudósítása:

VBW CEKK CEGLÉD–BLMA (francia) 66–96 (19–32, 15–28, 12–15, 20–21)

Cegléd, 100 néző. V: Jovanic (bosnyák), Tomic, Perlic (horvátok)

CEGLÉD: Swanier 9/3, POPOVICS 22/6, Gorjanácz 11/9, Dongue 7/3, Hamilton-Carter 10. Csere: Révész B., Kobolák 4, Révész L., Böröndy D., Király, Filipowicz V. 3/3. Edző: Peter Jankovic

BLMA: Duchet 10/6, MALASENKO 13, WHITCOMB 40/30, Tchatchouang 10/3, CIAK 6. Csere: Bourhani Ganguia, Wurtz 13/9, Sequeira 4. Edző: Thibaut Petit

Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–3. 6. p.: 13–12. 8. p.: 15-23. 13. p.: 27–39. 16. p.: 27–47. 19. p.: 32–57. 22. p.: 39–62. 26. p.: 41–71. 29. p.: 46–73. 33. p.: 54–77. 36. p.: 58–84. 39. p.: 66–91

Peter Jankovic: – A francia bajnokság egyik legjobb csapatával játszottunk. Tudtuk, milyen minőséget képvisel. Egyik játékosa negyven pontot szerzett és igazából ő maga jelentette a harminc pontos különbséget. Mi küzdöttünk és főleg a második félidőben mutatott játék miatt büszke vagyok a csapatra. A félidőben huszonhat pontos hátrányban voltunk, utána viszont azt játszottuk a végéig, amit a szünetben megbeszéltünk. Örülök, hogy minden játékosom pályára tudott lépni az utolsó Európa-kupa meccsünkön, és most már a hazai bajnokságra tudunk fókuszálni.

Thibaut Petit: – Számunkra a győzelem megszerzése volt a legfontosabb, hogy megőrizzük a jó pozíciónkat. Mind a négy negyedet megnyertük, ami nagyon pozitív.