A női kosárlabda NB I 17. fordulójában szerdán este a PINKK-Pécs csapatát fogadta a Ceglédi EKK. A Gál József Sportcsarnokban marathoni mérkőzést játszott egymással a bajnoki tabellán azonos pontszámmal álló két együttes, melyen a harmadik hosszabbításban maradt csak alul a Cegléd. A találkozón remekül védekezett a CEKK, akik végig motiváltabbak voltak vendégeiknél. Óriási csatát hozott a meccs és ha a játékvezetők a Pécs méltó ellenfeleként kezelték volna az erőn felül küzdő hazaiakat, biztosan nem kerül sor hosszabbításra…

CEGLÉDI EKK – PINKK-Pécsi 424  87 – 93 ( 20-17, 18-16, 15-21, 15-14, 7-7, 6-6, 6-12 )
Cegléd 400 néző, V: Farkas G., Minár L., Bognár T.

CEGLÉD: Medgyessy 7/3, Szabó II. 10, Katona 9, Serbán 4, SKORIC 30/3, Cserék: MAKSIMOVIC 13, RUTTNER ZS. 7, Szepsi 6, Kobolák 1, Vezetőedző: Cziczás László

PÉCS: Sánta 6/3, Ruják 12/3, DRAMMEH 18, Handy 4, ROBERTSON-WARREN 20, Cserék: Gémes-Sarok 12, BABKINA 19/9, Mojzes 2

Kipontozódott Maksimovic 33. p., Serbán 38.p., Medgyessy 41.p.

Az eredmény alakulása: 4.p.: 7-4, 8.p.: 14-11, 13.p.: 25-20, 18.p.: 34-29, 23.p.: 46-37, 29.p.: 53-48, 34.p.: 59-60, 38.p.: 63-64, 40.p.: 65-68

MESTERMÉRLEG:

Cziczás László: A sportág népszerűsítésére tökéletes volt ez a találkozó. Háromszor megnyertük ezt a mérkőzést, négyszer pedig elvesztettük. Sajnos a negyedik volt a döntő…

Laczka Miklós: Őrült meccs volt. Szeretnék gratulálni a Ceglédnek, hogy a hosszabbításban a kulcsjátékosaik nélkül is hatalmasat küzdöttek. Magunknak tettük nehézzé a dolgot, ami semmit nem von le az ő érdemeikből. Az utolsó hosszabbítást jobban bírtuk, nagyon örülök, hogy sikerült behúzni ezt a győzelmet!