A PEAC elvérzett Cegléden ! A női kosárlabda NB I harmadik fordulójában vasárnap a Ceglédi EKK a PEAC-Pécs csapatát fogadta. A CEKK magasra tette a mércét a múlt fordulóbéli miskolci győzelmével. Az ottani bravúr és lendület a PEAC elleni hazai mérkőzésre is kitartott. Az első két negyedben szinte minden mutatóban jobb volt a Cegléd a Pécsnél, ami még úgy is kínos a vendégek számára, hogy a 13. perctől az egyik legjobbjuk nélkül kellett játszaniuk. Stankovicnak kifordult a bokája, akinek a sérült lábát a mérkőzés végéig jegelték, de pontos diagnózist nem tudtak még mondani róla. A harmadik harmadban a kevés cserével játszó hazaiak nem fáradtak el, inkább még növeltek az iramukon, továbbra is uralták a játékot és kilenc pontra növelték az előnyüket, sőt az utolsó játékrészben újabb tíz pontot tettek közé és bebiztosították a teljesen megérdemelt győzelmüket. A CEKK bebizonyította, hogy igenis számolni kell velük a felsőházban az idei szezonban.

CEGLÉDI EKK – PEAC-Pécs 71 – 52 (17-12, 16-16, 17-13, 21-11)
Cegléd 450 néző, V: Vida B., Menyhárt F., Csabai-Kaskötő B.

CEGLÉD: MEDGYESSY 16/3, Szabó II. 8, SERBÁN 14, SKORIC 18, MAKSIMOVIC 15, Cserék: Katona, Kobolák, Ruttner Zs.,  Vezetőedző: Cziczás László

PEAC-Pécs:, Aleksic, Szűcs R. 4, Zele 8, PARKS 8/3, Stankovic 5, Cserék: Raksányi 1, Bozóki 8, Fűrész 5/3, Kaposi 8/3, Gorjanácz 5,  Vezetőedző: Roberto Hernandez

Az eredmény alakulása: 3.p.: 7-0, 6.p.: 13-5, 13.p: 19-12, 17.p: 29-24, 26.p: 39-34, 29.p: 48-41, 33.p.: 58-45, 38.p: 64-49

MESTERMÉRLEG:

Cziczás László: Mint egy nagyon kis csapat a Cegléd edzőjeként mit is mondhatnék egy diósgyőri győzelem illetve rá egy hétre a PEAC ellen egy húsz pontos győzelem után? Nem tudok mit mondani…

Roberto Hernandez: Gratulálok az ellenfélnek, nagyon jól kezdték a szezont. Nagyon nagy lendületben vannak, ez a harmadik győzelmük zsinórban. Sajnos a negyedik negyedben teljesen elfáradtunk és egy kicsit fel is adtuk a mérkőzést. Ennél sokkal jobban tudunk játszani, dolgozunk tovább és biztos, hogy javítani fogunk a jövőben, de ehhez sokkal több kell az összes játékosunktól!

Skoric Maja a CEKK legjobb dobója: Várom, hogy még leüljenek az érzelmek, de nagyon boldog vagyok! Azt gondolom, hogy ez a győzelem még tovább lendít minket.