Újabb két bajnoki meccset játszott a VBW CEKK Cegléd a női kosárlabda NB I-ben. Szerdán a Győrt fogadták az Elefántkölykök, vasárnap pedig a TF otthonában léptek pályára. A Nemzeti Sport tudósítása:

VBW CEKK CEGLÉD–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 66–71 (14–20, 19–19, 14-16, 19–16)

Monor, zárt kapuk mögött. V: Földházi, Csabai-Kaskötő, Horváth Cs.

CEGLÉD: ORTIZ 13, Szirony 3/3, SZOTIRIOU 13/6, McBryde 8/6, Bozóki 13/3. Csere: Gorjanácz 6/6, Révész L., Kobolák 3, Moore 7, Ruják. Edző: Kosztasz Keramidasz

GYŐR: KIESEL 26/3, Dombai 5/3, Dubei 7/3, Török 4, MOMPREMIER 13. Csere: Lass 7/3, Keita 2, Weninger 3/3, Barnai, Varga Zs. 4. Edző: Iványi Dalma

Az eredmény alakulása. 6. perc: 8–8. 14. p.: 19–22. 17. p.: 24–28. 22. p:  37–39. 26. p.: 29–46. 29. p.: 42–55. 31. p: 50–55. 38. p: 65–67

Kosztasz Keramidasz: – Versenyképesek voltunk, védekezésben és támadásban is meg tudtuk csinálni, amit elterveztünk, de sajnos a lepattanóharcban alulmaradtunk. Próbáljuk megtartani ezt a teljesítményt, és remélem, hogy ennél még jobbak is leszünk a következő összecsapásokon.

Iványi Dalma: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Azért lett ez szorosabb, mint a győri meccsünk, mert nem tudtunk negyven percig a saját ritmusunkban játszani, de szívünket-lelkünket kitettük a pályára, és megérdemelten győztünk.

TFSE-MTK–VBW CEKK CEGLÉD 71–57 (12–15, 25–14, 21–17, 13–11)

Városmajor, zárt kapuk mögött. V:      Nagy V., Nyilas, Lengyel
TFSE:   CH. JENKINS      23/9,      BERNÁTH      13/3,      Király A.      3/3, Katona Sz. 6,    A. JENKINS      23/3 . Csere: Boros B., Markovics, Németh A. 3,  Herman. Edző: Magyar Bianka

CEGLÉD:   ORTIZ 9, Szirony, Szotiriu 12, Bozóki 4/3,   McBride 8/6 . Csere:      Révész L., Gorjanácz 5/3, MOORE 16,   Kobolák, Ruják N.  3. Edző:  Konsztantinosz Keramidasz

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2.      8. p.:      12–8.      13. p.:      18–18.      17. p.:      27–24.      23. p.:      44–38.      27. p.:      52–40.      34. p.:      62–50.      38. p.:      71–53

Magyar Bianka: – Bravúros győzelmet arattunk. Különösen jó volt azt látni, hogy az egyik kulcsemberünk nélkül is csapatként tudtunk játszani. A játék nem volt túl szép, de helyén volt a szívünk. Rutinos Ceglédet győztünk le, négy kiváló légióssal, melynek az edzői stábja is nagy rutinnal rendelkezik.

Konsztantinosz Keramidasz: – Tíz támadóhibát ítéltek ellenünk. Nagyon sok volt a pontatlan átadásunk, nem tudtuk felvenni a hárompontos dobásokban sem a versenyt a hazaiakkal. A két amerikai játékosukról tudtuk, hogy kiemelkedő, sajnos nem tudtuk őket levédekezni. Csak az utolsó negyedben láttam pozitív jeleket. Elég fáradtak vagyunk az elmúlt időszakban lejátszott sok mérkőzés miatt.