A labdarúgó NB II 32. fordulójában 30-án vasárnap 17:00 órakor ideiglenes otthonában Albertirsán lép pályára a Ceglédi VSE. A vendég Balmazújváros jelenleg a negyedik a bajnoki tabellán, míg a Cegléd tizenhatodik helyről várja a mérkőzést. A cegledfoci.hu oldalon Kőházi Ádám boncolgatta az esélyeket:

Vasárnap Albertirsán a Balmazújváros csapata lesz az ellenfelünk a 17 órakor kezdődő bajnoki mérkőzésen. Nehéz mérkőzés vár a fiúkra, ugyanis a bajnokság negyedik helyezettje látogat az Ecsedi László Sportcentrumba. A vendég csapat Feczkó Tamás vezetésével korábban vezette is a Merkantil Bank Ligát és még bőven harcban van a feljutásért, ugyanis két pont a lemaradása a jelenleg második helyezett Kisvárdával szemben. Ellenfelünk februárban Törökországban edzőtáborozott, ahol edzőmérkőzésen legyőztek a FK Podbeskdizie csapatát. A Balmazújváros az eddigi lejátszott mérkőzések alapján megállapítható, hogy hazai pályán dominál igazán, ahol 16 mérkőzésen 10 győzelem, 2 döntetlen és 4 vereség a mérlegük. Idegenben azt mutatják az eredmények, hogy meglehet őket csípni, 15 mérkőzésen 7 győzelem, 3 döntetlen és 5 vereség szerepel a nevük mellett. Az elmúlt öt mérkőzésen nincs rossz formában a csapat, bár a három győzelem mellé, két vereség is párosult. Győztek a Szeged, a Nyíregyháza és a Mosonmagyaróvár ellen és kikaptak a Siófoktól és a Dorogtól. A vendégcsapat több rutinos játékossal is rendelkezik, az idei szezonban a legjobb góllövőjük Fekete Ádám, aki a Merkantil Bank Liga góllövőlistáján holtversenyben a 7. helyen áll többek között Albert Ádámmal együtt.

Jól látható, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár a csapatra, de az előző párharcunkkor elszenvedett 2:1-es vereség alkalmával is volt több nagy lehetőségünk, ami biztos, hogy most vasárnap is lesz. Ezeket kell megragadni és mindenáron győzni kell aktuális ellenfelünk ellen.