A labdarúgó NB II 34. fordulójában vasárnap a kiesés elkerüléséért harcoló Ceglédi VSE Albertirsán fogadta a feljutásért küzdő Soroksárt. Sajnos nem sikerült itthon tartani egy pontot sem, így a CVSE újra kieső helyen áll, mindössze egyetlen pontnyira a bennmaradó pozíciótól. A Nemzeti Sport tudósítása:

CEGLÉDI VSE–SOROKSÁR SC 2–3 (1–3)

Albertirsa, 500 néző. Vezette: Csonka Bence (Mayer Gábor, Csatári Tibor)

CEGLÉD: Mursits – Albert I., Szalkai (Lengyel B., 26.), Nagy S., Farkas A. – Takács P. – Peres, Fröhlich, Albert Á. (Szabó V., 66.), Tihanyi (Kovács B., 77.) – Asztalos. Vezetőedző: Miskei Attila

SOROKSÁR: Jova – Valencsik, Silye, Lorentz, Gyepes – Fülöp N., Peszmeg (Papp M., 72.), Sándor I. (Szilágyi P., 79.), Csilus T. – Huszák (Gengeliczki, 90.), Lovrencsics B. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Gólszerző: Gyepes (11-esből, 0–1) a 4., Lovrencsics B. (0–2) a 13., Asztalos (1–2) a 27., Csilus T. (1–3) a 45., Asztalos (2–3) a 75. percben

Miskei Attila: – Rosszul kezdtünk, de már az első félidőben esélyünk volt, hogy egyenlítsünk, vagy akár a magunk javára fordítsuk a találkozót. A második játékrészben mindent egy lapra feltéve támadtunk, de nem jött össze a pontszerzés.

Lucsánszky Tamás: – A tétnek megfelelő színvonalú mérkőzést játszottunk, mindkét csapatnak rendkívül fontos volt a győzelem. A helyzetek alapján megérdemelten nyertünk, miközben lehetőségeket ajándékoztunk az ellenfélnek.

Kőházi Ádám tudósítása:

A feljutásért nagy harcban lévő, képzett játékosokból álló Soroksár SC csapatát fogadtuk Albertirsán. A mérkőzés a lehető legrosszabbul kezdődött, már a harmadik percben hátrányba kerültünk, amikor egy kiugratás után a kapura törő vendég támadót Mursits elütötte, Gyepes pedig értékesítette a büntetőt.

A rémálom ezután sem ért véget, a 13. percben már 0:2 volt az állás az eredményjelzőn Lovrencsics gólja után. De a csapat két gólos hátrányban sem rogyott össze, folyamatosan próbálkoztunk feltörni a Soroksár védekezését is, ami a 27. percben gólt is eredményezett. Albert Ádám szögletét Asztalos fejelte a kapuba, ezzel szépíteni tudtunk.

A gól után támadásban maradtunk, ugyan a vendég csapatnak is volt veszélyes lövése, de többnyire mi alakítottunk ki helyzeteket, egy alkalommal Asztalos nem sokkal ollózott a kapu fölé.

De hiába az elszánt játék, sajnos a játékrész végén egy hiba után büntetett a Soroksár, így 1:3-as állásnál ért véget az első félidő.

A második félidő elejétől próbáltunk menni előre és megszerezni az egyenlítést jelentő gólt, ebben persze benne rejlett, hogy a Soroksár veszélyes ellentámadásokat tud vezetni és ez többször meg is tötént, de vagy mellé lőtték a ziccer helyzetet, vagy Mursits védett nagyot.

A 74. percben az akarás ismét góllá érett. Fröhlich kapott nagy labdát, amit egyedül vehetett át a tizenhatoson belül, de a kapujából közben kirobbanó Jovába tudta csak közelről lőni. A kipattanó azonban Asztalos elé került, amit kapásból a kapu közepébe lőtt.

A mérkőzés végén aztán a pontszerzés lehetősége is felvillant egy pillanat erejéig, mikor Asztalos szépen ment el a jobb oldalon, Szabóhoz passzolt, aki először Jovába, majd sajnos fölé lőtte a labdát. Kimaradt a nagy helyzet és a mérkőzés végéig már másik nem adódott, így sajnos vereséget szenvedtünk a Merkantil Bank Liga negyedik helyén álló Soroksártól.