Végéhez értek a Teke Nb.I. keleti csoport küzdelmei. A befejező 22. játéknapon nem kis feladat várt a ceglédi tekésekre, ugyanis nyerni kellett hazai pályán, hogy bronzérmes lehessen a csapat. Az aktuális ellenfél az 5. helyen álló Szentes TKSE gárdája. Ha a Szentes nyer, akkor feljönnek a 4. helyre és a Vasutas viszont vissza esik az 5. helyre, így csak a hazai győzelem volt elfogadható.
Csodálatosan kezdte a találkozót a Cegléd, Zsiros és Szarka szép eredménnyel szerezte meg mind a két csapatpontot és 81 fás előnyre tett szert.
Középső sorban fordult a kocka és a szentesi páros kerekedett felül. Mind a két csapatpontot megszerezték és 35 fára csökkentették a hátrányt.
Befejező sorban legalább egy csapatpontot és a fa megtartása a cél. Vargát 30 gurítás után cserélni kellett, mert 33 fa hátrányba került, Kállai döntetlenre hozta az első szettet. Már csak 2 fával vezet a Vasutas. Kállai összeszorított foggal küzdve tartja ellenfelét, míg Sápi beállásával és jó eredményével ismét fordult a játék képe, és 3 szett után 61 fával vezet a Cegléd.
Az záró szett sem volt izgalom mentes, Kállai csapatpontja az utolsó gurításban lett meg, míg Sápi tudta tartani ellenfelét és szerezte meg a pontot. A rendkívül fordulatos találkozót végül a Ceglédi VSE gárdája nyerte meg 6:2 arányban! Ezzel a 2012/13-as Teke Nb.1. sorozat Bronzérmes csapata a Cegléd lett!!!
Az ifjúságiak az előző forduló veresége miatt lecsúszott a bajnoki címről, de az utolsó játéknapon az ezüstérem még meg lehet, és ezt éppen a már bajnok szentesi fiatalok ellen kell véghez vinni.
A szintén izgalmas találkozót végül a ceglédi legények nyerték és lettek a 2012/13-as Teke Nb.1. ifi. sorozat Ezüstérmesei!!!

Eredmények: Ceglédi VSE – Szentes TKSE 6:2 (3253:3021)
pontszerzők: Zsiros Gyula 566fa; Szarka Péter 559fa; Varga István/ Sápi Tamás 516fa; Kállai Zoltán 559fa

Ifjúságiak: Ceglédi VSE – Szentes TKSE 3:1 (1035:1029)
pontszerző: Varga Mátyás 527fa