A labdarúgó NB II hétközi  fordulójában szerdán a tabella első Nyíregyháza lépett pályára a Ceglédi VSE ideiglenes otthonában Albertirsán. Álomszerű első félidő és 3-1-es vezetés után a Cegléd hibáit kőkeményen büntetve fordítottak a vendégek, begyűjtve mindhárom bajnoki pontot. A Nemzeti Sport tudósítása:

CEGLÉDI VSE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–5 (3–1)

Albertirsa, 200 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Lémon Oszkár, Takács Gábor)

CEGLÉD: Verebélyi – Valkovszki, Albert I., Nánási, Makrai L., Farkas A. – Asztalos (Csordás Sz., a szünetben), Popovics, Albert Á. (Markó, 76.) – Pozsár – Tóth M. (Peres, 60.)Vezetőedző: Varga Attila

NYÍREGYHÁZA: Hermány – Kónya, Ur, Rubus, Farkas M. – Kártik – Heffler N. (Harsányi, a szünetben), Tisza (Szécsi, 90.), Rudolf, Rezes (Szokol, 77.) – Dragóner F. Vezetőedző: Mátyus János

Gólszerző: Asztalos (1–0) a 3., Nánási (2–0) a 10., Rezes (2–1) a 15., Albert Á. (3–1) a 45., Rezes (3–2) az 50., Dragóner F. (3–3) a 67., Harsányi (3–4) a 72., Tisza (3–5) a 89. percben

MESTERMÉRLEG

Varga Attila: – Az első félidőben remekül játszottunk a bajnokság egyik favoritja ellen, de a folytatásban rendkívül súlyos egyéni hibákat követtünk el. A vereség nem írható a fáradtság számlájára, mert ennyire rossz megoldásokat semmilyen körülmények között nem követhetünk el.

Mátyus János: – Az a csapat, amelyik kétgólos hátrányból fordít, és idegenben megnyeri a mérkőzést, jó úton jár. Szünetben mondtam a játékosaimnak, hogy semmi sincs veszve, szerencsére hittek nekem, és hatalmas szívvel futballozva megérdemelten nyertünk.