A ceglédi szurkolók hallgattak a hívó szóra és szép számmal érkeztek Balmazújvárosból is, így telt ház előtt és remek hangulatban mérkőzött meg egymással a Ceglédi KK SE és a Balmazújváros a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának egyetlen szerdai mérkőzésén. Óriási volt a találkozó tétje, mert a Cegléd, győzelme esetén négy ponttal leszakadhatott ellenfelétől, aki így a kiesőzónában marad. A fordulatos mérkőzésen mindkét csapat vezetett, de a legtöbbször döntetlen állást mutatott az eredményjelző, az utolsó percig nyílt volt a meccs. Remekül küzdött a Cegléd, de ha ki kell emelni valakit, akkor a 10 gólt szerző Perisic, a második félidőben remekül védő Bartucz, a mindig két védőt foglalkoztató Grbovic és a végig 1000 százalékon pörgő Lepsényi és a ma biztos kezű Lászlai kaphatna plusz dicséretet.

CEGLÉDI KK SE – KÖNIG TRADE BALMAZÚJVÁROS  30 – 29  (13 – 13)

Cegléd, 800néző. V: Hargitai G., Markó G.

CEGLÉD: Bartucz(kapus), Országh 3, Takács 1, Bíró 1, GRBOVIC 6, LEPSÉNYI 3, LÁSZLAI 6
Csere: Bősz, Moisilov (kapusok), Tóth N. Sipeki, PERISIC 10 (1) Edző : Kökény István
BALMAZÚJVÁROS: KNEZEVIC (kapus), Dioris 2, Dzono 4, Korsós, Balázs S. 2, Bali 5,, Curuvija
Csere: Pajkó (kapus), ATSUSHI 7(5), István P. 3, Oláh T., TEMESVÁRI J. 5, Kovacech 1 Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása: 4.p.: 3-0, 10.p.: 5-3, 16.P.: 6-6, 23.p.: 9-9, 34. p. 16-16, 38.p.: 16-19, 41.p.: 18-21, 50.p.: 22-22, 54.p.: 25-24, 58.p. 27-27
Kiállítások: 10 ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5
Mestermérleg:
Kökény István: Várható volt, hogy a végjátékban fog eldőlni a mérkőzés. Szerencsére a hullámvölgyünk után jobban koncentráltunk. Sokszor előfordult a bajnokság során, hogy ilyenkor összerogyott a csapat, de most mínusz négy gólnál fel tudtunk állni és volt hozzá kapus teljesítmény is. Nagyon-nagyon fontos két pontot szereztünk…
Füzesi Ferenc: A szoros végjátékban kicsúszott a kezünkből a győzelem.