A férfi kézilabda NB I. 2020-2021 évi bajnokság utolsó fordulójában sorsdöntő mérkőzésen a „kis” Veszprém otthonában lépett pályára a Ceglédi KK SE, akiknek mindenképpen pontot kellett volna szerezni az élvonalbeli szereplés megőrizéséhez. Közel volt a Cegléd a győzelemhez, de végül egy gólos vereséggel zárult a találkozó. Sajnos így kiestünk az NB I-ből. A Nemzeti Sport tudósítása:

VESZPRÉMI KKFT–CEGLÉDI KSE 31–30 (14–16)

Veszprém, 500 néző.  V:  Bíró, Kiss

VESZPRÉM: Borbély – Tóth P.2, Széles, Bugyáki, Vajda, FAZEKAS G. 7, Seregi  1, Csere: MIKLÓS G. (kapus), Szeitl L. 2, Füleki, Szmetán  1, Hári 3, ÉLES B. 11 (5), Kristóf M. 1, Tóth M., Tóth A. 3. Edző:      Tombor Csaba

CEGLÉD: KRÁNITZ – Pásztor Á. 2, Kállai  1, TELEKI  5, Juhász K.  3, NÉMETH B. 5, SZEPESI I. 7 (2). Csere: Tamási (kapus), Hnidák, Kiss R.  1, Zakics, Gyene  2, Mazák  1,  Vranac  3. Edző: Nagy Károly

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2.  10. p.: 4–6.  13. p.:  6–9.  22. p.:  10–15.  26. p.: 13–16.  35. p.:      16–20.  39. p.:  17–22.  43. p.:  19–23.  48. p.:  23–23.  55. p.:  27–26. 59. p.:  30–27

Kiállítások:  6, ill. 10 perc

Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2

Tombor Csaba:  – A becsületünk azt kívánta, hogy küzdjünk, hajtsunk az utolsó pillanatig. Ilyen hajtós, kemény meccsre készültünk. Ötgólos hátrányból sikerült visszajönnünk, ami azt mutatja, van tartásunk. Az első félidőben gyengén kézilabdáztunk, a másodikban már jobban játszottunk, Miklós Gergő pedig bravúrosan teljesített a kapuban. Eddig negyven meccset játszottunk a szezonban, ebből harminckettőt a tavasszal. Kőkemény hetek vannak mögöttünk.

Nagy Károly:  – Kezdetektől mondom, hogy a mi keretünk NB I/B-s, azonban kemény és tisztességes munkával beleértünk az NB I-be. Szerintem inkorrekt az idei bajnokság, nem lenne szabad, hogy bárki búcsúzzon. Akadtak időszakok, amikor annyira elfogytunk, hogy mindenki velünk akart játszani, de nem szóltunk, tettük a dolgunkat. Becsülettel küzdöttünk, sajnálom, hogy aki tisztességes, az így jár.