A férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján a Ceglédi KK SE a Budakalászt fogadta a Gál József Sportcsarnokban. A találkozó 90 perces csúszással kezdődött a játékvezetők késése miatt. A Cegléd remekül kezdte a meccset. A kemény védekezés mellé kiváló kapus teljesítmény is párosult, de sajnos negyedóra elteltével mindkettő halványodott és a vendégek megfordították az eredményt. Többször vezetett a Kalász 4-5 góllal, de mindannyiszor visszaküzdötte magát a CKK SE mínusz két gólra, de annál közelebb nem tudtunk kerülni, mert a Budakalász felállt fal ellen is könnyedén szerezte találatait. Jakab László vezetőedző előzetesen abban reménykedett, hogy ki-ki meccset tudunk majd játszani. Ez megtörtént és tényleg csak egy pici plusz hiányzott a sikerhez, leginkább a védekezésünkben.

CEGLÉDI KK SE – GYEB BUDAKALÁSZ  30 – 33  (13–17)

CEGLÉD: Mojszilov – Lászlai 3, RADNIC 5, Zobec 1, Szabó 3, Juhász, Pocsai 7(6)  Csere: Koncz (kapus), Hajdu 3, Campar 1, Vuckovic, GÁBOR 6, Hódi 1, Kecskeméti Edző: Jakab László

BUDAKALÁSZ: VÁCZI – BOHÁCS 7(1), Mazák 2, Czina, Koller 3, Leimeter 4, TÓTH Á. 6

Csere: Boros (kapus), KONCZ 7, Simon 4, Sinkovits

Edző: Forgács Gyula

Cegléd, 750 néző. V: Horváth, Marton

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3-0, 7. p.: 4-3, 12. p.: 7-6, 25. p.: 10-14, 39. p.: 17-22, 42. p.: 22-24, 50. p.: 26-30, 54. p: 29-31

Kiállítások: 10, ill. 4 perc

Hétméteresek: 8/6, ill. 1/1

MESTERMÉRLEG:

Jakab László: – Gratulálok a Budakalásznak! Sajnos ismét csődöt mondtunk a védekezésben. Harcoltunk ,de ez csak ennyire elég. Sajnálom!

Forgács Gyula: – Küzdelmes és kiélezett mérkőzésen végig kézben tartva az eredményt megérdemelt győzelmet arattunk.