A férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának hatodik fordulójában szombaton a Komlót fogadta a Ceglédi KK SE. Mindkét oldalnak komoly tétje volt a mérkőzésnek. A Cegléd szerette volna megőrizni négypontos előnyét a kieső zónától, de a Komló is szeretett volna leszakadni az utolsó három helyezettől. A tétnek megfelelően közel száz Komlói  és a mintegy hétszáz hazai szurkoló igazi katlanná varázsolta a Gál József Sportcsarnokot, így remek hangulatban zajlott a mérkőzés. A küzdelmes mérkőzésen a Komló kőkemény védekezését leginkább Perisic tudta feltörni, aki az első huszonöt percben már kilenc gólnál járt. A második félidőre egy dinamikusabb Cegléd érkezett és három perc alatt ledolgozták a hátrányukat. Ezután szinte végig egy-egy góllal vezettek a vendégek, de az utolsó öt percre Bartucz igazán beszállt a meccsbe és a Cegléd megtudta fordítani az eredményt.

CEGLÉDI KK SE – SPORT 36 KOMLÓ 31 – 29 ( 15 – 18)

Cegléd, 800 néző, vezette:  Horváth Péter, Marton Balázs

CEGLÉD: BARTUCZ(kapus)Országh 1,LEPSÉNYI 1,Bíró 2, Tóth N., GRBOVIC 7, Hódi 1, Csere: Bősz (kapus), Lászlai 1, PERISIC 15/7, Sipeki, Takács 2, Varga P. 1,Vezetőedző : Kökény István

KOMLÓ: Granic(kapus), Bujtár, SEMIKOV 10/3, MESTER 5, Hadziomerovic 3, Szöllősi B. 4, Radjenivic 3 Csere:SELYMES(kapus) Kun 1, Oszlár 1, Wéber T. 1, Szögi 1 Edző: Ratko Djurkovic
Az eredmény alakulása: 4.p. 3-2, 9.p. 5-4, 17.p. 9-9, 23. 11-12, 34. 18-18, 39.p. 19-20, 44.p. 22-24, 49.p. 25-26, 53.p. 26-27, 56.p. 28-28, 59.p. 30-29
Kiállítások: 12 ill. 12 perc (az 58. percben Sipeki Leventét, az 59. percben Lepsényi Sándort kizárták)
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/3
Mestermérleg:
Kökény István:  A meccs tétje rányomta  a bélyegét a szinvonalra, nagyon küzdelmes mérkőzés volt, sok góllal. A nézőink támogatásának köszönhetően mi kerekedtünk felül a végjátékban.
Ratko Djurkovic: Gratulálok a hazai csapatnak. Megvolt a lehetőségünk, hogy nyerjünk, de az utolsó 5-6 percben a ziccereket sem tudtuk belőni. Sajnálom! Megyünk tovább!