A K&H Férfi Kézilabda Liga rájátszásának második fordulójában a Gyöngyöst fogadta a Ceglédi KK SE. Az értékes két bajnoki pont sorsa a végletekig kiélezett, óriási csatában dőlt el. A döntetlen állású szünet után a Cegléd még nagyobb fokozatba kapcsolt és amikor négy gólos hazai vezetésnél a 45. percben már sokan azt gondolták biztos meglesz a hazai győzelem, a Gyöngyös négy perc alatt produkált egy 0-5-ös rohamot és átvette a vezetést. A ceglédi fiúk ettől nem omlottak össze, sőt az egész mérkőzésen tapasztalható érthetetlen játékvezetői nyomás sem tudta kizökkenteni őket és acélos hajrával legyőzték a Gyöngyöst.

CEGLÉDI KK SE  – B.BRAUN GYÖNGYÖS  31 – 29 ( 16 – 16 )

CEGLÉD: Abramovic – Lászlai 1, Lepsényi 1, Grbovic 4, Bíró 5/2, Perisic 5, ORSZÁGH 5, Cserék: BŐSZ (kapus), TÓTH N. 5, Sipeki, ANDELIC 5, Kun, Hódi, edző Kökény István

GYÖNGYÖS: Tamási – Kovacsics 4, Bali 1, Koller 1, Becitovic, Marczinkó, Ménfői 1, Cserék: Hudák (kapus), Debreczeni 2, NAGY B. 6/2, OLIVERIA 9, Juhász 4, Nigrínyi 1, Sándor, edző Debre Viktor

Cegléd 600 néző, vezette: Bócz, Wiedemann

Az eredmény alakulása: 4.p.: 1-1, 12.p.: 3-4, 17.p.: 7-6, 22.p.: 9-11, 33.p.: 18-17, 37.p.: 20-20, 46.p.: 27-23, 50.p.: 27-28, 57.p.: 29-29

Kiállítások: 6 ill. 10 perc

Hétméteresek:2/2 ill 3/2

MESTERMÉRLEG:

Kökény István: A második félidő közepén ,amikor elmentünk négy góllal, akkor egy kicsit kiengedtünk és visszatudott zárkózni a Gyöngyös, Várható volt, hogy ekkora csata lesz, csak gratulálni tudok a játékosaimnak!

Debre Viktor: Egy kiélezett mérkőzésen a végén kikaptunk. Izgalmas volt a végéig, a Cegléd behúzta…