A férfi kézilabda NB I 4. fordulójának pénteki játéknapján a Ceglédi KK SE hazai pályán fogadta az Eger csapatát. Kemény védekezéssel és taktikus játékkal kezdett mindkét gárda, az első gólra csaknem öt percet kellett várnia a szépszámú szurkoló seregnek, akik remek kapus teljesítményeket láthattak. Az első félidőben Pallag, a másodikban Bősz, de a vendégeknél a második harminc percben Stochl is 50 százalék felett védett. A 35. perctől visszaesett a Cegléd támadó játéka és a hat gólos előny egyre sorvadt, de a végjátékban már nem hibázott a CKK SE és bebiztosította a győzelmet.

CEGLÉDI KK SE  – EGER   24 – 20   (13–9)

CEGLÉD: PALLAG-Lászlai 3, BORSOS 2, GRBOVICS 7/3, BÍRÓ 1, Perisics 6/1, Gidai 2, Cserék: BŐSZ(kapus), Lepsényi, Tóth N., Szabó 1, Andjelic 2, Hódi, Megyeri Edző: Nagy Károly

EGER: STOCHL-Dutra 3/1, Petro 2, Kiss G., Bajorhegyi, Radosevics, Lezák 1, Cserék: Repóth(kapus), Szabó P. 2, Kocsis, PADLA 6/1 ,Dobó 5, Menyhárt, Szűcs, Vancsics 1, Antl, Edző: Tóth Edmond

Cegléd,  500 néző

Vezette: Bonifert, Halmai

Az eredmény alakulása. 5.p.: 1-0, 8.p.: 3-2, 18.p.: 9-3, 24.p.: 12-6, 36.p.: 15-12, 43.p.: 115-14, 49.p.: 17-16, 55. p.: 20-19

Kiállítások:,10 ill. 12 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2

MESTERMÉRLEG:

Nagy Károly: – Taktikusan kezdtünk, jól játszottunk, majd érthetetlen módon megtört a lendületünk. Pár kulcsjátékosunk nem találta a ritmust, majd a második félidőben taktikai változtatással tudtunk nyerni.

Tóth Edmond: – Sajnálom, hogy 15 perccel később érkeztünk meg megint a meccsbe, amivel hatalmas előnyt adtunk az ellenfelünknek. Azután jól küzdöttünk, visszajöttünk a meccsbe, de nem volt erőnk fordítani.

Pallag Péter: – Nagyon sokat készültünk erre a mérkőzésre, úgy kezdtünk ,ahogy kell és elég gyorsan 6-7 gólos előnyt szereztünk. Az történt ,ami ilyenkor szokott, az ellenfelünk visszajött egy gólra, de a végjáték újra a miénk volt

Padla József: – Nagy előnyt adtunk az ellenfél csapatának, amit a második félidőre sikerült ledolgozni, de akkor megakadtunk és újra a Ceglédnél volt az előny.