A férfi kézilabda NB I 18. fordulójában pénteken este a Budakalászt fogadta a Ceglédi KK SE a Gál József Sportcsarnokban. A teltház előtt megrendezett mérkőzés óriási csatát hozott. Mindkét csapatnak voltak jó periódusai, de a vendégek 26.-44. perc közötti időben szerzett nyolc gólos előnyét nem tudta ledolgozni a Cegléd.

CEGLÉDI KK SE – CYEB BUDAKALÁSZ 25 – 28  (14–15)

CEGLÉD: Pallag – Hódi 2, GRBOVIC 4, Borsos 3, Dávid, Radovic 2(1), Perisic 5, Csere: Bősz (kapus), Bíró 2, Megyeri, ANDJELIC 5(2), Szabó B., Lászlai 2, Edző: Nagy Károly

BUDAKALÁSZ: TAMÁSI 1 – BOHÁCS 5, Nagy B.4, Koncz 3, Szemikov 2, PARRONDO 6(3), Csere: Hazák 4, Józsa 2, Czina 1, Rédai, Holdos, Tóth Á. , Edző: Horváth Attila

Cegléd, 800 néző. V: Bacs, Bóna

Az eredmény alakulása. 4. p: 1-1, 9. p.: 5-5, 11. p.: 5-8. 21. p.: 11-10,  28. p.: 13–14, 41. p.: 15-24, 53. p.: 23-25

Kiállítások: 14, ill. 12 perc

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3

Nagy Károly: – Rosszul fogtuk meg a második félidő elejét, ezt nagyon jól kihasználta az ellenfelünk. Ezután voltak még fellángolásaink, de igazából megérdemelten nyert a Budakalász. Grbovic gyógyszerezve játszott, nem volt jó napja Borsosnak és Bírónak sem és a kapuból sem jött plusz segítség.

Bősz Dániel: – Készültünk a meccsre, nyerni szerettünk volna, de hiányoztak a jó egyéni teljesítmények. Igaza van Karcsinak, kapuban is kellett volna még pluszt hozzátenni. Nagyon sajnálom, hogy így alakult a meccs. A második félidő elején felelőtlenül ellőttük a labdákat és könnyű gólokat kaptunk belőle…

Horváth Attila: – Nagy meccsre számítottunk, mert tudtuk, hogy a Cegléd egy tipikus hazai csapat. Otthon kilenc góllal nyertünk, de az nem volt mérvadó, örülök a győzelmünknek. Mindent megtett a csapat, nagyon jól jöttünk ki a második félidőre, amikor annyi előnyt tudtunk összeszedni, hogy a végére is megtudtunk belőle tartani.

Tamási Zsolt: – Nagyon parázs meccs volt. Úgy jöttünk ide, hogy nyerjünk. Az első félidőben eltudtunk menni két-három góllal, de mindig visszajött a Cegléd. A második félidőben, amikor elmentünk nyolc góllal, mindig betaláltunk, amikor a hazaiak közelebb jöttek ,így nem is kellett izgulnunk az utolsó percekben.