A K&H Férfi Kézilabda Liga alapszakaszának záró fordulójában szombaton az Eger csapatát fogadta a Ceglédi KK SE, akiknek mindenképpen nyerniük kellett, hogy öt bónusz pontot vihessenek magukkal a rájátszásba. A két szurkoló tábor remek hangulatot teremtett a teltházas csarnokban. Jól játszott a Cegléd, amihez Bősz remek védései adták meg az alaphangot. Dani már az első tíz percben sokkolta a vendégeket, nyolc lövésből hatot megfogott és a félidő végéig sem esett 50!! százalék alá a védési statisztikája. A 42. percben már rászámoltak a ceglédi szurkolók az Egerre, akik az 50. percben már nagyon várták a meccs végét, amikor 14 góllal vezetett a Ceglédi KK SE. Az utolsó hét percet 7-2-re elvesztettük, de így is remek és fontos győzelmet arattunk.

CEGLÉDI KK SE  – SBS Eger Eszterházy SZSE 32 – 24  ( 13 – 10 )

CEGLÉD: BŐSZ – BÍRÓ 4, GRBOVIC 6, Sipeki, Tóth N., PERISIC 9/1, Országh 1, Cserék: Abramovic, Mojszilov (kapusok), Lászlai 1, Andelic 5, Lepsényi, Megyeri, HÓDI 5, Kun 1, Imregi,  Edző Kökény István

EGER: Radulescu – Dobó 3, Antl 5/3, Radcenko, Petro 2, Padla, Vancsics, Cserék: KOVÁCS P. (kapus), Kiss G. ,Bajorhegyi, Takács 3, Lezák 2, SZABÓ P. 6, Iváncsik Á. 1, Szűcs 1, Kocsis 1, Edző Tóth Edmond

Cegléd 700 néző, vezette: Hargitai, Markó

Az eredmény alakulása: 5.p.: 2-2, 10.p.: 4-2, 15.p.: 9-4, 21.p.: 10-5, 25.p.: 11-9, 36.p.: 17-11, 43.p.: 23-13, 51.p.: 29-15

Kiállítások: 18 ill. 16 perc

Hétméteresek:2/1 ill 3/3

MESTERMÉRLEG:

Kökény István: Taktikus játékkal a vártnál jóval könnyedebb győzelmet tudtunk aratni. Nagyon kellett ez a csapatnak!

Tóth Edmond: Gratulálok a Ceglédnek a nagyszerű játékhoz! Idegenben is meg kell tanulnunk kézilabdázni…